Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Zaczynamy pracę!

Witam serdecznie w nowym roku szkolnym!

 

Pierwsze spotkania w przedszkolu upłynęły pod znakiem badań przesiewowych. Otrzymali Państwo ich wyniki podczas spotkań z nauczycielami. Dzieci, których nie opisałam, w tej chwili nie potrzebują mojej pomocy, proszę więc nie martwić się brakiem informacji. Z trzylatkami będę rozmawiała za jakiś czas, kiedy poczują się w przedszkolu bezpiecznie i komfortowo.

 

Diagnozy są gotowe, zaczynamy więc zajęcia. Spotykam się z Państwa dziećmi na zajęciach logorytmicznych - wtedy pracujemy wspólnie oraz na zajęciach logopedycznych - w małych grupach. Do pracy logopedycznej potrzebujemy zeszytów. Dlaczego? Ponieważ zeszyt jest naszym podstawowym narzędziem pracy. Tam zapisuję, co dziecko robiło na zajęciach i co musi ćwiczyć w domu (tak, tak - to Państwo wykonujecie większość pracy, a sukcesy lub brak postępów dziecka to owoce tego, co robicie). W zeszycie informuję Państwa o kłopotach, a częściej o zwycięstwach dziecka. Praca nad poprawną wymową i walka z niedoskonałościami własnego ciała dla dziecka w wieku przedszkolnym bywa bardzo trudna. Wymaga wysiłku i determinacji. Motywujmy jednak dzieci, by ten wysiłek podejmowały, ponieważ to, co w przedszkolu zajmie nam pół roku, za kilka lat będzie wymagało długotrwałej terapii.

 

Zeszyt jest też miejscem, w którym spotykam się z Państwem. Możecie napisać w nim, co sprawia kłopot, z czym dziecko sobie nie radzi, jakiego ćwiczenia nie rozumiecie. W końcu w zeszycie dziecko widzi swoje postępy. To przestrzeń, któa pomaga w pracy, uczy systematyczności, dyscypliny, można przekartkować go i zachwycić się: "Tyle pracy już za mną!"

 

Proszę więc gorąco, pamiętajcie o przynoszeniu zeszytów we wtorki i odbieraniu ich we wtorki lub najpóźniej w czwartki.

 

Przypominam Państwu również, że dziecko z katarem, bez względu na przyczynę tej dolegliwości, nie może uczestniczyć w zajęciach logopedycznych. Podstawą naszej pracy jest drożny nos. Jeśli dziecko nie może oddychać przez nos, nie może wykonać poprawnie ćwiczeń i zadań.

 

W tym roku na zajęciach nie wykonujemy ćwiczeń oddechowych, które są bardzo, bardzo ważnym elementem pracy logopedycznej. Na stronie oraz w zeszytach będę więc umieszczać propozycje tych ćwiczeń, byście mogli robić je w domu.

 

Kontakt ze mną zawsze jest możliwy przez e-mail, możemy również umówić się na spotkanie na Skype lub Zoom. Wtedy odpowiem na wszystkie pytania.

 

Liczę na to, że przed nami owocny rok, który zakończy się wielkimi sukcesami terapeutycznymi :)

 

Agnieszka Prętczyńska-Jakubowska

Data dodania: 2020-09-22 17:56:05
Data edycji: 2020-09-22 18:01:40
Ilość wyświetleń: 360

Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...

Robert Fulghum

Partnerzy

BIP
Urzędu Miejskiego w Policach
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej